חוק הנגישות לתוכן וידאו יכנס לתוקף ב 25.10.17 . תכני וידאו צריכים להיות נגישים גם לכבדי שמיעה על ידי כתוביות. אי עמידה בתקני הנגישות יכולה לעלות בקנסות של מעל 50 אלף ש”ח ללא הוכחת נזק.

הפתרון שלנו – מערכת ייצור כתוביות אוטומטית

אנחנו מבינים את העבודה הרבה שיצטרכו לעשות עסקים קטנים בעקבות חוק הנגישות. סרטי וידאו מהווים כיום חלק אינטגרלי מעסקים רבים באינטרנט, הנטל של יצור כתוביות לסרטון אחד הינו משמעותי וכבד. לכן אנו בתהליכי פיתוח מתקדמים (צפי סיום – תחילת אוגוסט) למערכת אוטומטית שתתרגם באופן עצמאי כל וידאו שתעלו. בנוסף לכך, כאשר מופעלים הכתוביות בנגן הוידאו, תהיה אפשרות לדווח על טעות בכתוביות. כך תקבלו דיווח נקודתי לתיקונים ולא תצטרכו לצפות בסרטון השלם. כמובן שהכתוביות יהיו זמינות גם בסמרטפונים למינהם. חשוב לציין כי הכתוביות יהיו זמינות גם למנועי החיפוש. תוכן וידאו בעל כתוביות מקבל קדימות על תכנים מקבילים ללא כתוביות.

חוק הנגישות כחוק חברתי                                                                        

חוק הנגישות

רשת האינטרנט הפכה להיות חלק משמעותי מחיי היומיום של כל אדם. כיום כולם משתמשים באתרי אינטרנט לצרכי לימוד וקבלת מידע. עם השנים והנסיון הגיעו למסקנה שיש הגיון עסקי וחברתי חשוב בהנגשת אתרי אינטרנט לאנשים בעלי מוגבלויות. משנת 2013 התחילו להכנס תקנות בחוק להנגשת אתרים, מאז הם רק התפתחו והשתדרגו. כיום הוחלט שעד ה25 לאוקטובר 2017 כל אתרי האינטרנט שמציעים שירות, מידע, גופים פרטיים הפועלים למטרות רווח ופונים לציבור הישראלי חייבים להיות נגישים לכלל הציבור על פי חוק הנגישות. כמעט 25% מכלל האוכלוסיה עדיין מתמודדים עם קשיים מהותיים כמשתמשי אינטרנט. בעקבות זאת ,החוק דואג להסיר חסמים כדי שאנשים עם מוגבלות יוכלו לקבל שירות באותה רמת נוחות ואיכות כפי שמקבל כלל הציבור. כך יוכלו לנהל אורח חיים עצמאי ומלא בלי תלות בזולת. על פי חוק הנגישות כל סרטי הוידיאו יהיו מחוייבים להופיע עם כתוביות ויש לוודא שהנגן עצמו יהיה נגיש לכולם. חוק הנגישות בעצם מציב לבעלי אתרי אינטרנט דרישות טכנולוגיות שאמורות להקל על אנשים עם מוגבלויות להנות מהתוכן שמופיע באתרי האינטרנט. אי-עמידה בתקני הנגישות מהווה עבירה פלילית ועלולה לחייב את בעלי האתר לתת פיצוי ללא הוכחת נזק בגובה של 50 אלף שקלים.

  • אין האמור להחליף ייעוץ משפטי י